www.tusset.cz
TUSSET

Každé počasí je hezké, jenom každé jinak.

Více než 1.000 autorských fotografií z milované Šumavy! - Klikni zde, a prohlédni si je všechny!

Návštěva Bayernparku

Aneb určitě tušíte, co to bude pro děti

Návštěva Bayernparku
Pokud si budete chtít trochu odpočinout od krásné a nespoutané krásy Šumavy a Bavorského lesa a zažít jeden den něco jiného, vyrazte určitě do zdejšího zábavného parku Bayernpark. Nachází se nedaleko za hranicemi, ze Stožce necelé 2 hodinky jízdy. Určitě nebudete litovat a náležitě si jeho návštěvu užijete, tak jako my. Po příjezdu bezproblémově parkujeme a po zhruba čtvrthodině strávené ve frontě na vstupenky se může jít na věc! Vstupné (ze 4 vstupů lze jen někde platit kartou jinak jen hotově a pejsci sem nesmí a to ani na vodítku). Otevírací dobu a počasí (při velmi špatném počasí může být zavřeno, ale hlavně park není otevřen celoročně) si zkontrolujte raději přímo na webu Bayernparku.
Následovala návštěva skoro všech atrakcí, kterých zde mají v krásně udržovaném parku přes 80. Podle mě se za ten den návštěvy nedá vše stihnout, zejména když musíte v sezóně před každou atrakcí čekat ve frontě (i klidně 20min.). Ale nenechali jsme se frontami odradit a za pár minut čekání nás vystřelili rychlostí z 0 na 80km/h za 2,3 sekundy a hezky otočili třikrát hlavou dolů na Čarostřelci – Freischütz. Proletěli jsme se na jednom z 12ti orlů atrakce „Duell der Adler“, projeli jsme se na housenkové horské hráze, pěkně smočili na dvou vodních atrakcích a div se nepozvraceli na pirátské houpací lodi, kterou jsme si odhlasovali, jako nejvíce zákeřnou atrakci :-). Dále se projeli po místním jezírku parníkem okolo makety kostela sv. Bartoloměje, jako kdybychom pluli po Königssee. Poté jsme okoukli výběhy zvěře a sjeli si na bobové dráze, která se jako jediná doplácí 1,5 € za jízdu. Nejvíce atrakcí je tu samozřejmě pro děti samotné. Různé dráhy ať už na šlapadlech, zvířátkách či v traktoru. Různé kolotoče, trampolíny, dětská hřiště a především hrad Fellbach, kde můžete dobývat či chránit hrad pomocí děl na molitanové míčky nebo zdolat 14m vysokou horolezeckou stěnu. Po celém parku je mnoho možností, kde se dá v klidu odpočinout, posedět či zbaštit svačinu, kterou si můžete vzít z domova nebo využít menších místních stánků či jídelen
Návštěva Bayernparku určitě stojí za to, každý bez rozdílu věku si zde najde to své a zažije zde den plný nevšedních zážitků. My se sem určitě ještě vrátíme, třeba hned na přesrok.

Kudy tam: Přes Strážný po B12 směr Freyung, Hutthurm, odtud po PA 93 směr Aicha vorm Wald, po dálnici A3, E56 směr Deggendorf, po A92 směr München k exitu Dingolfing Ost – směr Bayern-Park, Reisbach no a nebo bez dálnic (které jsou v Německu bez poplatku) přímo za nosem dle navigace, kdy dálnici jen podjedete a časově to vyjde zhruba na stejno.


Přidat komentář:

Kolotoč...

Kolotoč...

... Vás na začátek rozpálí...


Projížďka parníkem...

Projížďka parníkem...

...po místním jezírku s pamětihodnostmi Německa.


Líná řeka...

Líná řeka...

... za zvuku valčíku.


Traktorem...

Traktorem...

... okolo dílen a chlívků s domací havětí.


Pokud je hezky...

Pokud je hezky...

... děti se zde mohou vyřádit na mokrém hřišti.


Kláda, nekláda...

Kláda, nekláda...

... zkrátka se smočíte :-)


Hřiště...

Hřiště...

...je jich tady, že děti určitě nestihnou vše.


Jako orel...

Jako orel...

... se budete cítit na této atrakci.


Tuto atrakci doporučuji...

Tuto atrakci doporučuji...

... až nakonec, jelikož jsem byl totál mokrý.


    Mohlo by se Vám dál líbit:
Na Velký Roklan z Oberfrauenau
Na Velký Roklan z Oberfrauenau, aneb další možnou cestou vzhůru
Podzimní expedice 2017 – den třetí
Podzimní expedice 2017 – den třetí, aneb od Roklanského jezera přes Roklanskou kapličku, Velký Roklan a Roklanskou hájenku na Modravu
Pomník Bohumila Hasila
Pomník Bohumila Hasila, aneb procházka, kdy je už zima za dveřmi
Falkenstein a okolní schachten
Falkenstein a okolní schachten, aneb nejstrmější cestou vzhůru