www.tusset.cz
TUSSET

Šumava je krásná za každého počasí

Návštěva Bayernparku

Aneb určitě tušíte, co to bude pro děti

Návštěva Bayernparku
Pokud si budete chtít trochu odpočinout od krásné a nespoutané krásy Šumavy a Bavorského lesa a zažít jeden den něco jiného, vyrazte určitě do zdejšího zábavného parku Bayernpark. Nachází se nedaleko za hranicemi, ze Stožce necelé 2 hodinky jízdy. Určitě nebudete litovat a náležitě si jeho návštěvu užijete, tak jako my. Po příjezdu bezproblémově parkujeme a po zhruba čtvrthodině strávené ve frontě na vstupenky se může jít na věc! Vstupné (ze 4 vstupů lze jen někde platit kartou jinak jen hotově a pejsci sem nesmí a to ani na vodítku). Otevírací dobu a počasí (při velmi špatném počasí může být zavřeno, ale hlavně park není otevřen celoročně) si zkontrolujte raději přímo na webu Bayernparku.
Následovala návštěva skoro všech atrakcí, kterých zde mají v krásně udržovaném parku přes 80. Podle mě se za ten den návštěvy nedá vše stihnout, zejména když musíte v sezóně před každou atrakcí čekat ve frontě (i klidně 20min.). Ale nenechali jsme se frontami odradit a za pár minut čekání nás vystřelili rychlostí z 0 na 80km/h za 2,3 sekundy a hezky otočili třikrát hlavou dolů na Čarostřelci – Freischütz. Proletěli jsme se na jednom z 12ti orlů atrakce „Duell der Adler“, projeli jsme se na housenkové horské hráze, pěkně smočili na dvou vodních atrakcích a div se nepozvraceli na pirátské houpací lodi, kterou jsme si odhlasovali, jako nejvíce zákeřnou atrakci :-). Dále se projeli po místním jezírku parníkem okolo makety kostela sv. Bartoloměje, jako kdybychom pluli po Königssee. Poté jsme okoukli výběhy zvěře a sjeli si na bobové dráze, která se jako jediná doplácí 1,5 € za jízdu. Nejvíce atrakcí je tu samozřejmě pro děti samotné. Různé dráhy ať už na šlapadlech, zvířátkách či v traktoru. Různé kolotoče, trampolíny, dětská hřiště a především hrad Fellbach, kde můžete dobývat či chránit hrad pomocí děl na molitanové míčky nebo zdolat 14m vysokou horolezeckou stěnu. Po celém parku je mnoho možností, kde se dá v klidu odpočinout, posedět či zbaštit svačinu, kterou si můžete vzít z domova nebo využít menších místních stánků či jídelen
Návštěva Bayernparku určitě stojí za to, každý bez rozdílu věku si zde najde to své a zažije zde den plný nevšedních zážitků. My se sem určitě ještě vrátíme, třeba hned na přesrok.

Kudy tam: Přes Strážný po B12 směr Freyung, Hutthurm, odtud po PA 93 směr Aicha vorm Wald, po dálnici A3, E56 směr Deggendorf, po A92 směr München k exitu Dingolfing Ost – směr Bayern-Park, Reisbach no a nebo bez dálnic (které jsou v Německu bez poplatku) přímo za nosem dle navigace, kdy dálnici jen podjedete a časově to vyjde zhruba na stejno.


Přidat komentář:


    Mohlo by se Vám dál líbit:
Poledník
Poledník, aneb za bráchou Slunečníka, Měsíčníka a Větrníka...
Kamenná hlava na sněžnicích
Kamenná hlava na sněžnicích, aneb nasněžilo a ještě není stopa
Ukliďme Šumavu
Ukliďme Šumavu, aneb jak se stát nejslavnější bufeťačkou ve škole
Zřícenina hrádku Kunžvart
Zřícenina hrádku Kunžvart, aneb máme ji prakticky za barákem