www.tusset.cz
TUSSET

Šumava je krásná za každého počasí

Na běžkách z Finsterau na Bučinu

Aneb cestou skoro nikdo nikde

Na běžkách z Finsterau na Bučinu
Opět jsem holky vyhodil pod sjezdovkou v Mitterdorfu (osvědčená metoda viz. článek Na lyže do Mitterdorfu a na běžky do Finsterau, tentokrát všechny a dál osamocen pokračoval do nedalekého Finsterau. Hodlám si opět na dvě a půl hodinky užívat luxusně upravených stop. Pro tentokrát nejen okolo stadionu Ski & Sportzentrum Finsterau. Mám v plánu dojet na Bučinu a zpět a pak se uvidí podle času. Parkuji na parkplatz Wistlberg u zdejšího kempu, do parkovacího automatu vhazuji 3€, nazouvám běžky a vyrážím. Po kilometru a půl z dálnice přímo na Bučinu uhýbám vlevo a beru to obloukem, okolo Teufelsklause.
Po dvou kilometrech jsem na hranicích a po pár metrech do mírného kopečku přede mnou stojí hotel Alpská vyhlídka, rekonstruovaný hotel Pešlova chata. V těsné blízkosti hotelu se nachází památník železné opony, asi stometrový úsek s ostnatým drátem a hláskou. Dříve zde stávalo 30 domů v nichž žilo 466 obyvatel. Po válce místní vysídlili a v r. 1956 byla Bučina zcela zničena. Odnesla to i místní kaple sv. Michala vystavěná r. 1891. V r. 1992 byla znovu postavena potomky zakladatele Kilianem, Gottfriedem a Michaelem Fastnerovými.
Tak to bychom jsme měli trochu té historie a hurá zpět do stopy. Sjíždím zpět k hraničnímu přechodu a po mírném stoupání po úpatí kopce Sedmiskalí (něm. Siebensteinkopf) mě čeká pohodový sjezd skoro až do Finsterau. Kontroluji čas, kterého je dostatek, a tak se rozhoduji k objetí Finsterau Loipe (modrá 7 km) a společně s již projetou částí Buchwald Loipe (označená jako černá, ale neřekl bych) mi to celkem dalo 15,5 km za ty dvě a půl hodinky s tím, že jsem se dost kochal a fotil.
Zdejší různorodé běžkařské trasy jak pro klasiku, tak i pro bruslení, díky nadmořské výšce, a tedy i dostatku sněhu a scénické kráse si určitě zaslouží Vaši návštěvu. Pokud ještě budete mít štěstí na slunečné počasí tak to opravdu zde nemá chybu. Skol!

Aktuální info o stopě ve Finsterau a Mauth naleznete v němčině zde (zelená je aktuálně projetí stopa, žlutá den, dva, červená už je o něco dýl).
GPX soubor s trasou ke stažení zde (stačí soubor >uložit jako< a přetáhnout na web mapy.cz).


Přidat komentář:


    Mohlo by se Vám dál líbit:
Podzimní expedice 2017 – den první
Podzimní expedice 2017 – den první, aneb z Lipky, přes Borovou Ladu a Knížecí Pláně k nádrži Reschbachklause
Ze Stožce na Knížecí Pláně na kole
Ze Stožce na Knížecí Pláně na kole, aneb před bouřkou, za bouřkou jedeme dál
Silvestrovský výstup na Luzný
Silvestrovský výstup na Luzný, aneb letní cestou v zimě
Podzimní expedice 2017 – den druhý
Podzimní expedice 2017 – den druhý, aneb od nádrže Reschbachklause přes Luzný k Roklanskému jezeru