www.tusset.cz
TUSSET

Šumava je krásná za každého počasí

Na lyže do Mitterdorfu a na běžky do Finsterau

Aneb vše kousek za hranicemi

Na lyže do Mitterdorfu a na běžky do Finsterau
Dnes se rozdělíme na dvě party. Jedna bude lyžovat v Mitterfirmiansreutu a druhá parta popojede za běžkami do nedalekého Finsterau. Ze Stožce je to, co byste kamenem dohodili. Pokud budeme chtít být co se týče vzdálenosti a času přesnější, je to 20 km a tedy 20 min., respektive 30 km a 35 min. cesty autem. Vítejte u sousedů, konkrétně ve skiareálu Mitterdorf a ve Ski & Sportzentrum Finsterau.
Na kopci Almberg (1139 m n.m.) naleznete 8 km sjezdovek (1 černá, 2 červené a 2 modré), sjezdovky jsou uměle zasněžovány a dopřát si můžete i večerní lyžování. Samozřejmostí jsou atrakce pro malé lyžaře, ke kterým patří tři zastřešené přepravní koberce, lyžařský kolotoč, ohřívárna, herna a odpočívárna s WC. Své ratolesti zde můžete dát i do lyžařské školičky s českými instruktory a nebo Vám je jen pohlídají. Pokud nemáte vlastní výbavu, naleznete zde i půjčovnu. Užít si můžete sáňkařskou dráhu, a i běžky, kde upravují okruh okolo vedlejšího kopce Alzenberg (1100 m n.m.). Parkoviště je zdarma, centrální pokladnu hledejte nad druhým parkovištěm.
Pokud máte smlouvu na elektřinu či plyn u E.ON, letos Vám tato společnost nabízí 1+1 tříhodinový skipas zdarma. Více informací naleznete zde: Domacnosti->vernostni-program->zahranicni-partneri->skiareal-mitterdorf.
Tak to bychom měli lyžaře a teď se pojeďme podívat do Finsterau, kam dojedete z Mitterdorfu za čtvrthodinku a když budeme počítat i čtvrthodinku na cestu zpět, máme dvě a půl hodinky na běžky. Zde v nadmořské výšce 1100 m n.m. naleznete krom stopy pro klasiku i dostatečně široký manchestrový pás pro bruslení o různých délkách a obtížnostech. Místní sportovní klub SV Finsterau zde udržuje závodní okruhy, jak pro obě techniky běhu na lyžích, tak pro ještě nedávno marginální sport jakým je dnes hodně populární biatlon, pro který zde najdete dvě střelnice. Pořádají zde i závody, jelikož areál je pro ně schválen samotnou mezinárodní lyžařskou federací – FIS. Ale když jsme zde byli my, nikoho jsme s flintou na zádech nezahlédli. Sotva nás zde běhalo dvě desítky a parádně jsme potrénovali jak stromečky, tak sjezdy. Příště si to ze stadiónu namíříme směr Bučina a možná to dáme až na Knížecí Pláně nebo Kvildu. Podobně si to můžete namířit podél Reschbachu k Dreikönigsloipe, které jsme brázdili na běžkách loni, o tom si přečtěte Dreikönigsloipe - po roce opět na běžkách. Za parkování zde nezapomeňte zaplatit pár euro, obdobně jako ve Stožci Vás zde 3-4 hodinky vyjdou v přepočtu na to stovečku. Skol!

Vše podstatné o skiareálu Mitterdorf naleznete v češtině zde.
Aktuální info o stopě ve Finsterau a Mauth naleznete zde.


Přidat komentář:


    Mohlo by se Vám dál líbit:
Šumavský Cape Epic – den druhý
Šumavský Cape Epic – den druhý, aneb po včerejšku ubíráme
Ze Stožce na Knížecí Pláně na kole
Ze Stožce na Knížecí Pláně na kole, aneb před bouřkou, za bouřkou jedeme dál
Waldkirchen
Waldkirchen, aneb jdeme se projít ...
K Modrému sloupu z Německa
K Modrému sloupu z Německa, aneb nahoře už to máme pocukrované